نحوه انتخاب اسباب بازی مناسب کودک

اسباب بازی‌ها در انواع متفاوتی تولید می‌شوند. نحوه انتخاب اسباب بازی مناسب کودک  از نظر روان‌شناسی اسباب بازی‌هایی هستند، که ذهن و جسم آن‌ها را درهنگام بازی درگیر خود می کنند.

بر اساس پژوهش های انجام شده هر چقدر که بچه‌ها بتوانند به حین بازی کردن از ذهن و بدن خود به صورت هم‌زمان استفاده کنند، قدرت توانایی یادگیری‌شان با کسب تجربه در هنگام بازی کردن رشد می‌کند.

نحوه انتخاب اسباب بازی کودک

در ادامه مطلب به چند نمونه از انواع اسباب بازی مناسب برای کودک می پردازیم:

اسباب بازی مهارت های حرکتی را تقویت می‌کند

عصر، عصر تکنولوژی است. کودکان آنقدر هوشیارند که به ‌خوبی می‌توانند با ابزارهای متفاوتی مثل، تلفن‌های هوشمند یا کنترل تلویزیون کار کند.

آن‌ها در این سن علاقه دارند رفتار بزرگترها را تکرار کنند. چون دوست دارند مثل آن‌ها قدرتمند باشند و از پس کارهای متفاوت بربیایند.
بازی با وسایل واقعی مهارت حل مسئله، درک روابط بین اشیا و مهارت حرکتی کودک را افزایش می دهد.

اسباب ‌بازی‌های دیگری هم چون ظروف پلاستیکی، تلفن، لیدهای اسباب ‌بازی، جارو و برس مخصوص کودک وسایل مناسبی برای پرورش این مهارت‌ها در کودکان هستند.

پیشنهاد مطالعه: فروش اسباب بازی

اسباب بازی نقش آفرینی و زبان کودک کمک می کند

بازی کودکان با اسباب بازی های مختلف نقش تاثیر گذاری در پرورش ذهن و قدرت خلاقیت کودک دارد و سبب کسب تجارب بسیار زیادی برای او می شود. اسباب بازی های نقش آفرین تاثیربسیار زیادی در رشد و تکامل ذهنی و روحی کودک داشته و در انتخاب مسیر درست زندگی به او کمک می کنند. پس بهتر است هنگام خرید اسباب بازی برای کودکان، نقش تربیتی آن ها را نیز در نظر گرفته و انتخاب درست و اصولی از آنها داشته باشیم.

انواع نقش آفرینی

1.اسباب بازی های مشاغل

2.اسباب بازی های فانتزی ف

3.اسباب بازی ها واقعی

نحوه انتخاب اسباب بازی برای نقش آفرینی کودک

اسباب بازی موجب تحرک حواس

تحرک و فعالیت ورزشی کودک

تحرک داشتن و فعالیت ورزشی برای بچه های پیش دبستانی اهمیت بسیار زیادی دارد. چون کودک کم‌ کم از آن حالت کودکی خود فاصله گرفته و وارد اجتماع می‌شود.

پایین اومدن فعالیت فیزیکی برای کودک مثل سم عمل می‌کند. کودکان پسر و دختر در دوران پیش از دبستان، پر از انرژی و شادابی هستند.

اسباب بازی‌هایی که موجب تقویت چابکی کودکان می‌شود از محبوب ترین اسباب بازی ها برای او خواهند بود. این ابزارها می‌توانند ماهیچه‌های کودکان را تقویت کرده و انعطاف بیشتری به بدن آن‌ها بدهند.

مناسب ترن سنین برای آشنا کردن کودکان با برخی از بازی‌های رقابتی نیز مربوط به همین سن است.  بهترین اسباب بازی‌ها در این سن شامل دوچرخه، اسکیت، فوتبال، دارت، تیر و کمان هستند.

بازی فکری هوش برتر

 یکی از جدیدترین و بهترین بازی‌ها برای دختر و پسرهای 2 تا 3 ساله بازی‌های فکری است که نقش بسیار مهمی در تقویت قوه تخیل و تجسم آن‌ها دارد.

برای کودکان 2 ساله، بهتر است از شکل‌های هندسی راحت و رنگ‌ها شروع کنید.
بچه‌ها با این قطعات می‌توانند شکل های که به ذهن‌شان می‌رسد، درست کنند، به این صورت که قطعات پلاستیکی را با توجه به سوراخ‌هایی که روی آن‌ها وجود دارد،بر روی میله‌ها قرار می‌دهند.

تمامی قطعات این بازی فکری از مواد درجه یک، بهداشتی و کاملا ایمن ساخته شده‌اند و سلامتی کودکان را به خطر نمی‌اندازد.

تقویت ایده پردازی کودک

قدرت تخیل و خلاقیت در حین بازی یکی از نکته های بسیار مهم در رشد کودک به ‌حساب می‌آید. پس، یافتن فعالیت‌های سرگرم ‌کننده و جذاب می‌تواند کمک بزرگی به تقویت پرورش ذهنی آنها می کنند.

به همان اندازه که بازی کردن با اسباب بازی برای کودکان ضروری است، خیلی مهم است که به آن‌ها اجازه دهید در حین بازی آزادانه هرکاری که می‌خواهند را انجام دهند.

کودکانی که بسیار باهوش هستند و بازی های خلاقانه انجام میدهند دارای حس اعتماد به نفس بالایی خواهند بود.
والدین دوست دارد کودکان خود را به نحوه درست تربیت کنند و آنها را به جایی برساند که بتواند برای خانواده و کشورش افتخار آفرین باشد، تربیت کودک ایده پرداز و خلاق راه خوبی است که اگر پدر و مادرها به آن توجه کنند میتوانند به آرزویشان برسند.

تقویت تفکر کودک

بازی‌های فکری برای تقویت تفکر و حس ماجراجویی کودک دارای اهمیت بسیار زیادی است. این بازی‌ها باعث می‌شود که قوای فکری کودکان تحت تأثیر قرار گیرد.

این بازی‌ها باعث می شود که کودک نگرش عمیق‌تری داشته باشد و بازخوردهای زیادی به محیط اطراف می‌دهد. و به رابطه عمل و عکس‌العمل را در زندگی کشف میکند و کودک میتواند  خود را برای روبرو شدن با زندگی اجتماعی آماده کند.

رشد تفکر منطقی در این سن معطوف به تهیه کردن اسباب بازی‌هایی مناسب کودکان است.

نحوه انتخای اسباب بازی برای تحرک حواس کودک

اسباب بازی برای کودکان چه ویژگی باید داشته باشد؟

به هرگونه فعالیت جسمی یا ذهنی دارای هدفی است که به صورت فردی یا گروهی انجام می شود و باعث کسب لذت و نیازهای کودکاست را بازی می گویند.

بازی یک فعالیت بسیارمهم، حیاتی و لازم الاجرا برای همه ی دوره های متفاوت رشد کودک است، اصلی ترین ویژگی یک کودک بازی کردن و جنب و جوش در هر شرایط است.
بازی زندگی یک کودک است. انتخاب مناسب اسباب بازی علاوه بر پرورش خلاقیت و تقویت توانایی های کودک باعث بالارفتن روابط اجتماعی او با دیگران و آماده سازی کودک برای نقش های واقعی در زندگی آینده می شود.
تقویت پرورش فکری و ذهنی و اجتماعی کودک در هنگام بازی اتفاق می افتد زیرا بازی راهی برای نشان دادن احساسات است و موجب تخلیه فشار و استرس های عصبی می شود.

کودکان با بازی کردن در فعالیت هایی به طور طبیعی شرکت می کنند که سرانجام باعث افزایش مهارت و ورزیدگی برای مقابله با مشکلات زندگی می شود. بازی کردن درواقع تلاش کودک را برای کنار آمدن با محیط اطراف است.

اسباب بازی شانسی وسیله ای است که بازی کودکان را جهت دار،هدف دار، ذهن و افکار کودک را متمرکز و هوش و خلاقیت آنها را افزایش دهد.

امید واریم که با خواندن این مقاله توانسته باشید که چگونه انتخاب اسباب بازی مناسب کودک خود انتخاب کرده باشید شرکت تولیدی بازرگانی هدهد از دغدغه ای بزرگ خودش را فراهم کردن شادی فرزندانتان می داند.

نظر دهید

پاسخ دهید

شرکت هدهد
Logo
ثبت حساب جدید