راهنمای خرید

راهنمایی خرید اسباب بازی دخترانه و پسرانه

راهنمایی خرید اسباب بازی دخترانه و پسرانه

راهنمایی خرید اسباب بازی دخترانه و پسرانه، خیلی از والدین نسبت به خرید اسباب بازی برای کودکان خود بی توجه بوده و در حین خرید آن سهل انگاری می کنند.

اسباب بازی ها تاثیرگذاری بسیار زیادی بر روی کودکان دارند و باید در انتخاب آن نهایت توجه و دقت را به خرج دهید. این اسباب بازی ها تاثیرگذاری خیلی زیادی بر روی میزان رشد خلاقیت کودکان دارد و باید درهنگام خرید به سن کودک، جنسیت و … توجه نمایید.

معمولا کودکان مراحل رشدی را با توجه به ویژگی های خاص خود طی می نماید و این موجب کسب مهارت هایی می شود که در آینده به آن احتیاج دارد و با بزرگتر شدن سن کودک بازی ها از حالت جسمی خارج می شود و به سوی بازی ذهنی و خلاقیتی متمایل می شود.

معمولا یکی از ویژگی های این سن علاقه کودکان به بازی های نمایشی است و استفاده از عروسک های کوچک برای این سن  پیشنهاد می شود، زیرا کودکان آرزوهای خود را از طریق بازی با این عروسک ها به شکل نمایشی بیان می نماید وموجب تقویت مهارت زبانی و تقویت اعتماد به نفس کودک نیز خواهد شد.

شما در این مقاله میتوانید راهنمایی خرید اسباب بازی دخترانه و پسرانه را مطالعه فرمایید.

اسباب بازی انگشتی

قوانین خرید اسباب بازی دخترانه و پسرانه

خرید اسباب بازی دخترانه و پسرانه برای هر کودکی یک سری قوانین وجود دارد برای کودکان در هر سن باید به دنبال اسباب بازی مناسب آن سن باشد. اکثر اوقات مشاهده کرده اید اسباب بازیهایی را که برای کودکان خود خریده اید تنها ساعتی با آن بازی می کند و پس از مدتی کوتاهی آن را دور انداخته اند.

پس اولین نکته باید وسایلی انتخاب شود که کودکان را درگیر خود کند.

پس راهنمایی خرید اسباب بازی دخترانه و پسرانه بسیار مهم است. اسباب بازی مناسبی انتخاب کنید که کودک را سرگرم کند و اگر وسایل بازی به گونه ای باشند که کودک تنها تماشاچی باشد و در کنار آن ها نتواند انرژی خود را تخلیه کند قطعا به آرامش روحی و جسمی نخواهد رسید و به سطح مورد انتظار یادگیری نخواهد رسید.

سعی کنید راهنمایی خرید اسباب بازی دخترانه و پسرانه را مطالعه و اسباب بازی هایی را انتخاب کنید که دارای چندین قابلیت متفاوت هستند و کودکان را مدت زمان طولانی تری سرگرم می کند. همچنین جنسیت اسباب بازی ها مهم نباشد. یعنی به گونه ای باشند که هم اسباب بازی دخترانه و پسرانه به حساب می آیند.

می توانید در برخی موارد اسباب بازی های تعاملی هم خریداری کنید مواردی مثل لگو، بازی های تخته ای و دومینو به کودکان بزرگتر امکان باهم بازی کردن را می دهد. اکثر مدل های بسیار زیادی از وسایل بازی برای تشویق کودکان به یادگیری است و در حد بسیار زیادی سرگرم کننده هستند.

اسباب بازی های که خنثی هستند ومناسب برای هر دوجنس است

اسباب بازی های دخترانه ای که ظاهری زیبا دارند و مد را تشویق می کنند. مثل باربی ها و عروسک های که همراه با لباس هستند به دختران آموزش می دهند که و چگونه لباس بپوشند و چگونه می توانند زیبا باشند.

از طرفی دیگر اسباب بازی های پسرانه ای که نشان دهند خشونت و جنگ می باشد مثل تفنگ، که مشکل سازترین جنبه اسباب بازی های پسرانه می باشند و باید فکر اساسی در این رابطه شود .اسباب بازی های پسرانه متوسط اسباب بازی های هستند که در  درجه بالای آموزشی، علمی و مهارتی رتبه بندی شده اند.

اسباب بازی های متعدل دخترانه هم در رده بالای آموزشی قرار گرفته اند ولی هیچ وقت اسباب بازی های (کاملا) دخترانه و پسرانه دررده اسباب بازی های بالای آموزشی، علمی قرار نگرفته اند.

معمولا اسباب بازی های خنثی جزء اسباب بازی های هنری و موسیقی قرار دارند. اسباب بازی کاملا پسرانه جزء آنهایی هستند که بیشتر در رده پایین جنبه هنری و یا موسیقی قرار داشته اند. این تحقیق تجربی نشان داده است که اسباب بازی ها تآثیربسیار زیادی روی رفتار کودکان می گذارند برای مثال تفنگ و مدل های جنگی رفتارهای پرخاشگرانه را بیشتر می کنند.

همچنین بهتر است هم دختر و هم پسرمهارت های تجسمی خود را تقویت کنند. و هر دو جنس از اسباب بازی هایی که آموزشی، علمی، هنری و تجسمی باشند، بهره خواهند برد و بهتر است که خانواده ها اسباب بازی هایی خنثی و یا معتدل را برای کودکان خود تهیه کنند.

اسباب بازی خنثی

راهنمایی خرید اسباب بازی دخترانه و پسرانه به تفکیک:

در ادامه راهنمایی خرید اسباب بازی دخترانه و پسرانه این اسباب بازی ها را به تفکیک معرفی می کنیم.

اسباب بازی دخترانه

اسباب بازی های  دخترانه دنیایی رنگارنگ دارد که آن را از اسباب بازی‌ های پسرانه پرزرق‌ و برق‌تر کرده است. دنیای بازی دخترها پر از عروسک و وسیله‌های ریز و درشتی شده است که از زندگی بزرگسالان تقلید شده است.

این وسیله فقط  برای تفریح و سرگرمی کودکان ساخته نشده است و می‌توانند با ساختن تجربه‌های در ذهن کودکان، فکر و خلاقیتشان را پویاترمی کنند. یکی از نکته های مهم در خرید اسباب بازی های دخترانه، علاقه و سلیقه فرزندتان است. پس قبل از اینکه برای او انواع متنوع اسباب بازی را بخرید، نظر او را نیز در نظر بگیرید.

اسباب بازی دخترانه

اسباب بازی پسرانه

یکی از نکته های مهم در روند تربیت پسرتان، خرید اسباب بازی پسرانه مناسب برای سن او است. این موضوع علاوه‌ بر کمک به شما در آموزش نکات اخلاقی و رفتاری به کودک، می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در افزایش رشد خلاقیت و شکوفایی استعدادهای او داشته باشد.

معمولا این اسباب‌ بازی ها شامل ماشین اسباب بازی، توپ، قطارهای بازی و عروسک‌های شخصیت‌های کارتونی نظیر بن تن، بتمن و سوپرمن می‌شود.

اسباب بازی پسرانه

انواع اسباب بازی برای پسران و دختران

  • اسباب بازی نقش بازی
  • لگو و ساختنی
  • عروسک
  • پازل و بازی فکری
  • اسباب بازی‌های ورزشی
  • اسباب بازی‌های هوشمند

انواع اسباب بازی دخترانه و پسرانه را به گونه ای انتخاب کنید که  کودکان را وادار به فعالیت بدنی نماید.

توپ

در این مطلب با راهنمایی خرید اسباب بازی دخترانه و پسرانه در خدمت شما بودیم.

کودکان شما قبل از بزرگ شدن، مهارت های حرکتی کامل پیدا می کنند. اما به عنوان والدین نمونه، وظیفه شما این است که از سن پایین تر مهارت های حرکتی و فیزیک آن ها را تقویت کنید. پس راهنمایی خرید اسباب بازی دخترانه و پسرانه می تواند به شما در این راه کمک کننده باشد.

کاملا درست است که کودکان نیاز به ذهن قوی و فعال دارند. اما  فعالیت جسمی و سلامت و مهارت های فیزیکی که اهمیت بسیار زیادی که دارد را نباید فراموش کرد.

معمولا کودکان امروزه دلیل تحرک کم و بازی های کامپیوتری یا بدون تحرک، مهارت های فیزیکی نسل قبل از خود را ندارند. خیلی از کودکان، دیگر قادر به دویدن در مکان های ناهموار و یا بالا رفتن از درخت نیستند.

شاید امکان همیشه بازی در طبیعت برای کودکان وجود نداشته باشد. اما استفاده از اسباب بازی هایی مثل توپ در انواع متفاوتی، دوچرخه و اسکوتر، و … باعث تحرک و جنب و جوش بیشتری در کودکان می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *