اخبار

ممنوعیت فروش مهره آبی

ممنوعیت فروش مهره آبی

ممنوعیت فروش مهره آبی در چند کشور!

آیا ممکن است که مهره‌های آبی در ایالات متحده تحت قانون جدید ممنوع شوند؟

لایحه “قانون استر”، که این هفته به سنای آمریکا معرفی شد، پیشنهاد ممنوعیت فروش مهره‌ های آبی طراحی شده یا به بازار عرضه شده به عنوان اسباب‌ بازی‌ های کودکان، ابزارهای حسی یا مواد آموزشی یا هنری را می‌دهد که همین مدل در آسیا نیز به عنوان اسباب بازی چینی در بازار وجود دارد.

آریا بندیکس از NBC News گزارش داده است که مهره‌های آبی ساخته شده از پلیمر فوق جاذب ممکن است تحت قانون جدیدی به نام استر جو بثارد، یک دختر 10 ماهه که پس از بلعیدن یکی از این دچار آسیب شد، ممنوع شوند.

دلیل ممنوع شدن مهره آبی

ممنوعیت فروش مهره آبی به این دلیل است که آن ها قادر به جذب حجم‌های زیادی از مایعات هستند، به این معنا که می‌توانند به اندازه‌های بزرگ تورم کنند و راه‌های هوایی و دستگاه گوارش، همچنین مسیرهای شنوایی و بینی را مسدود کنند. این مهره‌ها اغلب در عکس‌های رادیولوژی نشان داده نمی‌شوند.

این مهره‌ ها چندین سال است که وجود دارند، اما افزایش مراجعه به اتاق‌ های اورژانس مرتبط با آسیب‌های ناشی از بلعیدن مهره‌های آبی منجر به معرفی لایحه دوحزبی “قانون استر” شده است که توسط سناتورهای دموکرات تامی بالدوین از ویسکانسین و باب کیسی از پنسیلوانیا و سناتور جمهوری‌خواه سوزان کالینز از مین حمایت می‌شود.

در ادامه خبر ممنوعیت فروش مهره آبی، بین سال‌های 2018 تا 2022، کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی (CPSC) گزارش کرده است که نزدیک به 7000 مراجعه به اتاق‌های اورژانس برای آسیب‌های مرتبط با بلعیدن مهره‌های آبی ثبت شده است. اکنون از CPSC خواسته می‌شود که فروش مهره‌های آبی که برای استفاده کودکان، از جمله به عنوان کمک‌های حسی، مواد هنری یا در اسباب‌بازی‌ها مانند آن‌هایی که در ژل بلسترها استفاده می‌شوند، ممنوع کند.

این لایحه همچنین از CPSC می‌خواهد که برچسب‌های هشداردهنده را بر روی بسته‌های مهره‌های آبی که برای استفاده بزرگسالان طراحی شده‌اند اعمال کند و بررسی کند که آیا استفاده از رنگ‌های روشن برای مهره‌ها – که گاهی به اشتباه به عنوان شیرینی در نظر گرفته می‌شوند – باید محدود شود.

در بیانیه‌ای، سناتور تامی بالدوین درباره خبر ممنوعیت فروش مهره آبی گفت: “والدین با این درک اسباب‌بازی‌ها و مواد آموزشی برای فرزندانشان خریداری می‌کنند که این محصولات برای کودکانشان ایمن هستند. متاسفانه، در مورد مهره‌های آبی این‌طور نیست. ما باید بیشتر تلاش کنیم تا از بلعیدن این محصولات خطرناک توسط کودکان جلوگیری کنیم و به والدین اعتماد به نفس لازم را بدهیم که اسباب‌بازی‌هایی که خریداری می‌کنند ایمن هستند.”

 و در انتهای خبر ممنوعیت فروش مهره آبی، در بریتانیا، نگرانی‌ها در مورد استفاده از مهره‌های SAP منجر به صدور به‌روزرسانی ایمنی توسط جری برنی، OBE، رئیس انجمن اسباب‌بازی و سرگرمی بریتانیا شد، هرچند راهنما مربوط به ژل بلسترهایی بود که برای کودکان بالای 14 سال طراحی شده بودند. ژاپن در ژوئن 2023 مهره‌هایی که هنگام خیس شدن گسترش می‌یابند را ممنوع کرد.

خرده‌فروشان آمریکایی آمازون، تارگت و والمارت فروش مهره‌های آبی را در دسامبر 2023 متوقف کردند.

منبع: nbcnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *