اخبار

ممنوعیت لگو های مغناطیسی در ژاپن

ممنوعیت لگو های مغناطیسی در ژاپن

ممنوعیت لگو های مغناطیسی در ژاپن: دولت ژاپن تدابیری را برای تنظیم اقلام بازی کوچک مانند آهنرباهای توسعه‌یافته که اغلب به اشتباه توسط کودکان مصرف می‌شوند، از ژوئن اعلام کرده است.

دولت ژاپن به منع دو نوع اسباب‌بازی که در چندین حادثه به اشتباه توسط کودکان مصرف شده‌اند، با نام “مهمانداران کوچک” شناخته می‌شوند، روی آورده است.

در ممنوعیت لگو های مغناطیسی در ژاپن، هیئت دولتی نخست وزیر فومیو کیشیدا در تاریخ 16 مه فرمانی را صادر کرد تا تولید و فروش اسباب ‌بازی ‌هایی که به استانداردهای بین‌المللی مطابقت ندارند را ممنوع اعلام کند.

این اسباب ‌بازی‌ها به عنوان قادر به ایجاد حوادث جدی در صورت قرار گرفتن در دهان کودکان قبل از اینکه بزرگسالان زمان کافی برای توجه داشته باشند، شناخته می‌شوند.

وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت (METI) آیین ‌نامه‌ های خود را به‌طور مطابق با اسباب‌بازی‌هایی که با معیارهای منع مطابقت ندارند، مثل اندازه یا درجه‌ی مغناطیسی آن‌ها، از تاریخ 19 ژوئن امسال تغییر خواهد داد.

دلیل ممنوعیت لگو های مغناطیسی در ژاپن

دلیل ممنوعیت لگو های مغناطیسی در ژاپن مشخص شد! قطعات مغناطیسی قدرتمند با اندازه‌های 3-5 میلیمتر اغلب به عنوان مجموعه‌هایی از توپ‌ها و مکعب‌های کوچک به فروش می‌رسند که می‌توانند به‌طور مختصر به‌کمک یکدیگر چندین شکل مختلف ایجاد کنند. در عین حال، مه‌گرانی‌هایی که با جذب آب بزرگ می‌شوند، می‌توانند به‌سرعت از چندین برابر تا چندین ده برابر قطر اصلی خود بزرگ شوند. اگر مصرف شوند، این اسباب‌بازی‌ها خطرات جدی را به‌همراه دارند. اسباب‌بازی‌های مغناطیسی می‌توانند اعضای داخلی را مسدود و یا سوراخی را پاره کنند، در حالی که قرص های جادویی آبی که بزرگ شده‌اند می‌توانند در روده‌ها گیر کرده و باعث انسداد شوند.

ژاپن تنها کشوری نیست که به خطرات چنین اقلامی توجه کرده است، که به‌طور جهانی توجه بسیاری را به خود جلب کرده‌اند و نیاز به اعمال تدابیر ایمنی سختگیرانه‌ تر برای این اقلام خاص را به ‌وجود آورده‌اند. در انگلیس، اتحادیه صنعت اسباب‌بازی (BTHA) به طولانی کشیدن برای کنترل اسباب ‌بازی‌ های نامناسب و غیرمطابق با ایمنی مبارزه کرده و از دولت خواسته است تا در مسائل ایمنی اقدامات قانونی انجام دهد. این سازمان صنعتی به تازگی نگرانی‌ها را درباره اقلامی که از گرانول‌های پلیمری فوق جاذب استفاده می‌کنند، به اعضای خود اعلام کرده است.

ممنوعیت لگو های مغناطیسی در ژاپن؛ محصولاتی که ممکن است به سلامت یا رفاه جسمانی مصرف‌کنندگان خطر وارد کنند بر اساس یک فرمان دولتی به نام “محصولات مشخص” بر اساس قانون ایمنی مصرف‌کننده، تعریف می‌شوند و هیچ موردی در این دسته‌بندی که با استانداردها مطابقت نداشته باشد، اجازه ندارد که نشان محصولات ایمنی وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت (PS) را نشان دهد، و از فروش ممنوع است. اسباب‌بازی‌های مغناطیسی و قرص های جادویی به 10 موردی که در حال حاضر تحت این قانون طراحی شده‌اند، اضافه خواهند شد.

منبع: toynews-online

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *