معرفی کتاب

با قورباغه بشمار

با قورباغه بشمار

با سلام خدمت همراهان همیشگی هدهد. امروز با مطلب جذاب معرفی کتاب با قورباغه بشمار برای کودکان در خدمت شما هستیم. اکثرا پدر و مادر ها دوست دارند کودکانشان به جای گوشی و تبلت مطالعه کنند و وقتشان را با خواندن پر کنند. بسیاری از کودکان اصلا علاقه ای به خواندن ندارند و وقتشان را با سرگرمی های دیگر پر میکنند که ممکن است در آینده وقتی به سن جوانی رسیدند، نسبت به مطالعه بی میل شوند.

پیشنهاد ما به شما این است که کودکانتان را از همان ابتدا با مطالعه آشنا کنید و برایشان بخوانید تا در آینده بتوانند با آن ها ارتباط برقرار کنند. در ادامه کتابی را به شما معرفی خواهیم کرد که مناسب کودکان تا 5 سال است و سعی میکند با جمع آوری داستان های جذاب بتواند اعداد را به راحتی به کودکانمان بیاموزد؛

معرفی کتاب با قورباغه بشمار

معرفی کتاب با قورباغه بشمار

کتاب مقوایی “با قورباغه بشمار” یکی از کتاب‌ های سری “قورباغه” است که توسط ماکس فلت ‌هاوس، نویسنده و نقاش برجسته هلندی، نوشته شده است و در آن، کودکان همراه با قورباغه و دوستانش، به اعداد و شمارش آشنا می ‌شوند و به دلیل ترکیبی از تصاویر رنگارنگ و متن ساده، جذابیت زیادی دارد و نظرشان را به خود جلب می ‌کند.

طبق گفته barnesandnoble: این جذابیت و سرگرمی که در هنگام مطالعه برای کودکان ایجاد می ‌شود، باعث می ‌شود که آن ‌ها با اشتیاق بیشتری به یادگیری اعداد بپردازند و از فرآیند یادگیری لذت ببرند.

و همچنین با ترکیب تصاویر جذاب و متن ساده، به کودکان کمک می ‌کند تا مهارت شمارش خود را بهبود بخشند و در عین حال از مطالب جذاب و سرگرم ‌کننده لذت ببرند. و همچنین، یک راهنمای عالی برای والدین و مربیان است که می ‌خواهند مهارت شمارش کودکان را تقویت کنند و آن‌ ها را به سمت یادگیری و کشف جهان اعداد هدایت کنند.

محتوای کتاب با قورباغه بشمار

محتوای کتاب با قورباغه بشمار

“با قورباغه بشمار” یکی از کتاب‌ های مفهومی است که برای کودکان جوان و خردسالان مناسب و جذاب است. این نوع کتاب‌ ها، اغلب داستان خاصی ندارند، اما مفاهیم ساده‌ ای را به کودکان در سنین پایین آموزش می ‌دهند. همچنین، علاوه بر کمک به رشد مهارت ‌های شناختی کودکان، زمینه مناسبی برای ورود آنها به دنیای داستان ‌ها و مفاهیم پیچیده‌ تر فراهم می ‌کنند.

و همچنین به وسیله ‌ی فعالیت ‌های تعاملی که وجود دارد، به کودکان این امکان را می ‌دهد که خودشان در فرآیند یادگیری شرکت کنند و با استفاده از داستان و تصاویر، مفاهیم را به ‌طور کاملاً تجسمی و قابل فهمی تجربه کنند.

در نهایت، با توجه به اهمیت توسعه‌ مهارت شمارش در دوران کودکی و نقش مهم آن در پیشرفت تحصیلی ، “با قورباغه بشمار” یک انتخاب مناسب و موثر برای ورود به دنیای اعداد و ریاضیات برای کودکان است.

موضوع کتاب با قورباغه بشمار

در ابتدا، قورباغه و دوستانش به طور خلاصه معرفی می‌ شوند تا کودکانی که برای اولین بار با این شخصیت ‌های دوست ‌داشتنی آشنا می‌شوند، بهتر بتوانند با آن ها ارتباط برقرار کنند. سپس در صفحات بعدی، قورباغه به گردش در طبیعت می‌ رود، نقاشی می ‌کشد، به مهمانی می‌ رود، و در میان شبدر ها، زنبورها، پرنده ‌ها، گل ‌ها و… را می‌ شمارد.

با ورق زدن هر صفحه از با قورباغه بشمار کودکان تشویق می ‌شوند که همراه با قورباغه شمارش را تمرین کنند. هر صفحه یک رویداد ساده را به تصویر کشیده است، و در صفحه مقابل، دو المان یا شیء که در تصویر آمده‌ اند با کمک دایره‌ های رنگی شمارش می ‌شوند.

و همچنین کودکان را با اعداد و نحوه نگارش آن‌ ها آشنا می‌ کند. و در پایان، اعداد 1 تا 10 همراه با تصاویری از چیزهایی که شمارش شده‌ اند، آمده است که می ‌تواند برای کودکان یک تمرین و مرور جالب و لذت‌ بخش باشد.

مجموعه کتاب‌ های قورباغه از معروف ‌ترین آثار ماکس فلت‌ هاوس است. این نویسنده و نقاش، در سال ۲۰۰۴ جایزه هانس کریستین اندرسن را برنده شد.

در داستان‌ های قورباغه و دوستانش، فلت‌ هاوس به صورت ساده اما واضح مفاهیم پیچیده‌ تر انسانی را بیان می ‌کند. دیگر آثار هاوس برای کودکان کوچک ‌تر، کتاب‌ های تصویری مفهومی هستند(مانند کتابچه هوش و سرگرمی). بیش از بیست عنوان از مجموعه قورباغه به زبان هلندی منتشر شده است.

ناشر کتاب با قورباغه بشمار

ناشر کتاب با قورباغه بشمار

کتاب ‌های قورباغه به حدود پنجاه زبان ترجمه شده است و در سراسر جهان، مخاطبان بسیاری را به خود جلب کرده است. عناوینی مانند “قورباغه دوست پیدا می‌ کند”، “قورباغه و گنج”، “قورباغه می ‌ترسد”، “قورباغه و غریبه”، “قورباغه و آواز پرنده” و “قورباغه و شهاب” از جمله کتاب‌ های این مجموعه هستند که توسط موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان منتشر شده است.

همچنین، از سری کتاب ‌های مقوایی “قورباغه”، تاکنون دو عنوان به نام ‌های “با قورباغه بشمار” و “قورباغه بیمار است” منتشر و در بازار کتاب کودک عرضه شده است.

سارا یوسف ‌پور، که عضو برنامه ترویج کتابخوانی “با من بخوان” است، در ترجمه و ویرایش کتاب‌ های با کیفیت ادبیات کودک، و همچنین در تدوین دستنامه ‌های راهنمای کتابخوانی برای مربیان، آموزگازان و خانواده‌ها، با انتشارات موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان همکاری دارد. این انتشارات، به جز با قورباغه بشمار، سه عنوان دیگر از مجموعه قورباغه را با ترجمه او به چاپ رسانده است.

جمع بندی

در پایان مقاله معرفی با قورباغه بشمار، واجب است بدانید که کتاب ها میتوانند بهترین دوست های کودکان باشند زیرا آن ها اصلا مضر نیستند و باعث بالا رفتن اطلاعات کودکانمان در هر سنی میشوند پس این که چه موضوعی را برای او انتخاب میکنید از اهمیت بالایی برخوردار است.

شما باید کتابی را انتخاب کنید که همراه داستانی جذاب، مطالب مهمی به کودک شما بیاموزد. این مطالب میتواند شامل اعداد، کلمات، نقاشی، نام حیوانات و …باشد (مانند با قورباغه بشمار که برای آموزش اعداد است).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *