مقالات

تاریخچه اسباب بازی شانسی لگو و پازل

| شرکت هدهد

تاریخچه اسباب بازی شانسی لگو و پازل، لگو یکی از اسباب‌بازی‌های ساختنی جذاب و دوست داشتنی بین کودکان و بزرگسالان دردنیا است.

منظور از بازی لگو، مکعب و مستطیل‌های پلاستیکی یا همان آجرهای خانه‌سازی با رنگ های متنوع است که در دوران بچگی ما بزرگترها هم بوده وامروزه با نام لگو شناخته می‌شود.

اگر شما هم، نیزاز جمله کسانی بوده‌اید که اوج خلاقیتتان برای بازی با لگو، ساختن خانه‌ای نیمه‌کاره بوده است، بدین معنا نیست که اسباب‌بازی لگو برای کودکان ما بی ثمر بوده بلکه، باید بدانید لگو برای بچه‌های امروزی فراترازیک اسباب‌ بازی است.

این خانه‌های نیمه‌کاره و شکل‌های نیمه تمامی که با آجرهای لگو ساخته می‌شود در شکل‌گیری مسیر پیشرفت شغلی و اجتماعی بچه‌ها تأثیرگذار است.

جاب اینجاست که شرکت لگو معتقد است << کودکانی که امروز با لگو دنیای خود را می سازند فردا دنیای آینده را خواهند ساخت >>

تاریخچه اسباب بازی شانسی لگو و پازل

تاریخچه اسباب بازی شانسی لگو و پازل

بیشتر بخوانید: روانشناسی اسباب بازی کودکان

کودک در حین بازی با لگو نه تنها شخصیت های خیالی خود را می سازد بلکه به طور ناخودآگاه مهارت های متفاوتی را یاد می گیرد. افزایش مهارت های کودک باعث بیشتر شدن اعتماد به نفسش می شود

در نتیجه یکی از مهمترین فواید اسباب بازی لگو، پرورش خلاقیت کودکان و مهارت های ذهنی انهاست.

مجموعه ساخت و ساز لگو در عنوان یک شرکت کوچک متعلق به شخص اوله کرک کریستینسن از سال ۱۹۳۲ با ساخت اسباب‌بازی‌های چوبی کار خود را آغاز کرد.

مطالب بیشتر : اسباب بازی برای کنترل خشم کودک

تاریخچه اسباب بازی شانسی لگو و پازل، در ابتدا، ایشان فقط اسباب بازی‌های چوبی می‌ساخت و ایده ساخت اسباب بازی با جنس پلاستیک را نداشت، اما بعدها، درسال ۱۹۴۷، این شرکت تولید اسباب بازی‌های پلاستیکی را هم اغازکرد.

دو سال بعد شرکت تصمیم به ساخت قطعات بهم پیوسته را گرفت، البته ان زمان قطعات لگو به ساده‌ترین شکل خود بود.در حالی که  امروزه لگو با قطعات پیچیده و جالب‌تری شکل گرفته است.

در حالی که تولید اسباب بازی‌های پلاستیکی از سال ۱۹۴۹ آغاز شد ، تنها در سال ۱۹۷۸ بود که این شرکت اولین قطعات کوچک خود را تولید کرد. از آن زمان، انواع مختلفی از اسباب بازی های لگو، از جمله سفینه‌های فضایی، ابرخودروها و حتی خانه‌ها و همینطور درخت هم به وجود آمدند.

تاریخچه اسباب بازی شانسی لگو و پازل ،آن طور که به نظر می‌رسد هیچ گونه  محدودیتی برای مجموعه‌هایی که لگو می‌تواند ایجاد کند وجود ندارد. در واقع، این اسباب بازی آنقدر محبوب و گسترده از نظر ایده را دارد که به عنوان ابزار آموزش و حتی به عنوان قطعاتی در خانه‌ها و دفاتر استفاده می‌شوند.

به همین علت است که این شرکت هرگز در کیفیت کوتاه نیامد و بطور مداوم  به دنبال روش های جدید برای ساخت قطعات پایدار و بهتر قطعات است.

با نوآوری‌های جدید هرساله، تا سال ۲۰۱۵، لگو به عنوان “قدرتمندترین برند جهان” معرفی شد و جای Ferrari را گرفت.

تاریخچه اسباب بازی شانسی لگو و پازل

تاریخچه اسباب بازی شانسی لگو و پازل

مطالب جالب: فواید بازی درمانی

فواید اسباب بازی شانسی لگو و پازل

تاریخچه اسباب بازی شانسی لگو و پازل، بازی لگو موجب تقویت اعتماد به نفس درنوجوانان و کودکان می شود

هنگامی که کودکان  آن طرحی که در ذهنشان است با آجرهای لگو آن می سازند و یا مدل های آماده مانند لگوی مرد عنکبوتی یا دختر کفشدوزکی را با موفقیت کامل می کنند؛ از کامل کردن لگو،حس رضایت دارند. این احساس موفقیت برای ساختن مدل های لگو موجب تقویت اعتماد به نفس در کودکان می شود.

تقویت اعتماد به نفس کودکان که در نتیجه تقویت مهارت ساختن لگو است باعث خودباوری بیشتر در آنها می شود.

ساختن لگو، موجب تقویت مهارت های حل مسئله و فکر کردن در کودکان می شود

آیا اسباب بازی های لگو پسرانه هستند؟

مطلقاً نه… آجرهای لگو برای همه مناسب است! فرقی نمی کند سن یا جنسیت شما چی باشد. چه در حال خرید اسباب‌بازی‌برای پسرتان باشید و چه برای دختران، مجموعه‌های لگو برای همه نوع علاقه وجود دارد.

چرا پسرها آجرهای لگو را دوست دارند؟

زیرا آنها سرگرم کننده هستند! نه تنها این، بازی با آجرهای لگو به خلاقیت و بیان اجازه می دهد، و بخش بزرگی از سرگرمی این است که کودکان فقط با تخیل خود محدود می شوند. مجموعه‌های لگو به کودکان این امکان را می‌دهند که در دنیای مورد علاقه‌شان غوطه‌ور شوند.

بازی با عروسک های پازلی به پسرها چه می آموزد؟

مطالعات نشان داده‌اند که بازی با عروسک‌های پازلی می‌تواند به پسران (و در واقع، همه کودکان) کمک کند تا مهارت‌های همدلی و پردازش اجتماعی را توسعه دهند. عروسک های پازلی می توانند به کودکان بیاموزند که چگونه از دیگران مراقبت کنند و جنبه تربیتی خود را توسعه دهند.

اگرچه ما به‌عنوان یک شرکت «عروسک‌های» سنتی تولید نمی‌کنیم، اما تمرکزمان بر از بین بردن کلیشه‌های جنسیتی در مورد انواع اسباب‌بازی‌ها، برای همه بچه‌ها است.

آیا پسر من می تواند با عروسک پازلی بازی کند؟

در یک کلام، کاملاً! اجازه دادن به پسرتان برای بازی با عروسک‌ها ی پازلی امکان بازی آزاد را فراهم می‌کند. و ما خیلی خیلی اهل بازی آزاد هستیم. قرار گرفتن در معرض انواع اسباب بازی ها به کودکان این امکان را می دهد که از تخیل خود استفاده کنند و طیف وسیعی از علایق را در خود پرورش دهند. بازی رایگان به کودکان اجازه می دهد تا خلاقیت خود را بسازند و راه های جدیدی برای بیان خود بیاموزند.

اسباب بازی شانسی پازل 

اسباب بازی شانسی  پازلی یکی از مدل های لگو است. که دارای قطعات متفاوت کوچک و بزرگ است. کودکان باید این پازل را با توجه به دستورالعمل مدل لگو  کامل کنند.

تاریخچه اسباب بازی شانسی لگو و پازل، اسباب بازی پازلی یکی از مدل های لگو است. پیش رفتن براساس دستورالعمل، برنامه ریزی ، قرار دادن  و پیدا کردن قطعه برای ادامه بازی و گاهی جداکردن قطعات لگو نیاز به فکر و تمرکز کردن دارد. همچنین این فرایند باعث آشنایی و درک آنها با مفاهیم ریاضی مانند حجم، مقدار، توازن و الگو می شود و حتی دید و هوش سه بعدی آنها تقویت میشود.

ماهیت اسباب بازی لگو ساختن، خراب کردن وایده برای ساختن دوباره است.

تاریخچه اسباب بازی شانسی لگو و پازل، ساخت لگو این فرصت را برای کودکان و نوجوانان فراهم می کند تا آزادانه ایده های جدید را بدون ترس از شکست بارها امتحان کنند.

کودکان با بازی لگو می توانند بر احساس ناکامی و سرخوردگی ناشی از شکست غلبه کنند، زیرا آن ها آنچه مد نظرشان هست را می توانند با ساختن و خراب کردن و تغییر دادن لگو کامل کنند.

تاریخچه اسباب بازی شانسی لگو و پازل، بازی لگو باعث ایجاد تمرکزو صبوری در کودکان و نوجوانان می شود.

مثلا اگر ساختمانی که با آجرهای لگو ساخته اند سقوط کند، آن ها متوجه میشوند که قسمتی از ساخت را به درستی پیش نرفتند و خطا داشتند. بنابراین با تغییرات در طرح ذهنی خود، دوباره شروع به کامل کردن لگو می کنند.

مقاله های مرتبط: اسباب بازی هوشمند یا سنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *