راهنمای خرید

اسباب بازی مناسب کودک یک ساله

اسباب بازی مناسب کودک یک ساله

انتخاب اسباب بازی مناسب کودک یک ساله یکی از دغدغه های پدران و مادران شده است. این مسئله تا آن حد اهمیت دارد که منجر به شکل گیری هویت کودک می‌شود. این مورد یکی از وسایلی است که کودک همواره با آن در تماس است. اسباب بازی مناسب کودک یک ساله باید دارای مشخصات و ویژگی های خوبی باشد.

چرا که می‌تواند روی رفتار و شکل گیری هویت کودک تاثیر گذار باشد. کودک از بدو تولد با وسایلی ارتباط دارد که ممکن است آن را به طریق مختلف حس کند. از طریق لمس کردن، دیدن و در دهان گذاشتن. هرچه که بزرگتر می‌شود احساس کودک نیز به همان میزان پیشرفت می‌کند و محیط اطراف خود رابیشتر درک می‌کند.

پدر و مادران نیز به مرور و با گذشت زمان نقش این ابزار را متوجه خواهند شد. در ادامه به توضیحات بیشتری در رابطه با بهترین اسباب بازی مناسب کوک یک ساله خواهیم پرداخت.

بهترین اسباب بازی مناسب کودک یک ساله

بهترین اسباب بازی مناسب کودک یک ساله

تا اینجای مبحث به این موضوع اشاره کردیم که این محصولات نقش بسیار مهمی در تربیت کودک دارد و انتخاب بهترین اسباب بازی مناسب کودک یک ساله نیاز به تحقیق و راهنمایی دارد. باید به این موضوع توجه داشته باشید که این وسایل باید شمایل مناسب، ساخت باکیفیت و رنگ‌های مناسب داشته باشد.

چند نمونه از اسباب بازی‌های مناسب کودک یک ساله عبارت‌اند از:

نمونه‌های بالا جزء بهترین دسته‌های اسباب بازی می‌باشند که می‌توانند همراه مناسبی برای کودکان شما باشند. وسایل سرگرم کننئه باعث رشد فکری و شناخت محیط پیرامون کودک می‌شود. البته باید به این موضوع اشاره کنیم که این وسایل سرگرم کننده برای فرزندان پسر و دختر متفاوت است ولی بعضی از آن‌ها می‌تواند مشترک باشد.

اسباب بازی مناسب کودک یک ساله پسر

اسباب بازی مناسب کودک یک ساله پسر می‌تواند متفاوت با اسباب بازی دختران باشد. باید به این موضوع توجه داشته باشید که فرزندان پسر تمایل بیشتری به جنب‌وجوش دارند. همین موضوع باعث شده تا علاقه بیشتری به بازی‌هایی مثل فوتبال یا امثال آن‌که تحرک بیشتری دارند داشته باشند.

به همین دلیل وسایل سرگرم کننده ممکن است کمی تفاوت داشته باشد. یکی از وسایل سرگرم کننده برای پسر آجرک های خانه سازی است که به دلیل رنگارنگ بودن نظر کودک را جلب می کند.

کودکان یک ساله تازه راه رفتن را یاد می‌گیرند پس بهترین سرگرم کننده برای آنها توپ است. توپ می‌تواند محرک خوبی برای تشویق به راه رفتن برای او باشد. همچنین بازی هایی مثل اسباب بازی ربات که مشوق کنجکاوی است یا تفنگ آب باش مناسب برای کودک پسر یک ساله است.

اسباب بازی برای کودک یک ساله دختر

اسباب بازی برای کودک یک ساله دختر

همان‌طور که گفتیم اسباب بازی ها دارای شخصیت های متفاوتی هستند و می‌تواند تأثیر زیادی بر روز شکل‌گیری شخصیت کودک دختر داشته باشد. اسباب بازی برای کودک یک ساله دختر نیز می‌تواند متفاوت باشد. فرزندان دختر روحی لطیف دارند و نیاز به اسباب بازی دارند که بتواند آنها را سرگرم کند.

یکی از بهترین گزینه‌ها برای کودک یک ساله دختر، عروسک می‌باشد. عروسک‌ها با توجه به ماهیت دخترانه می‌تواند ارتباط خوبی را با کودک تعامل کند. یکی دیگر از اسباب بازی مناسب برای کودک یک ساله ماهیتابه پازلی می‌باشد. کودکان دختر می‌توانند با لمس این محصول می‌تواند حس متفاوتی را درک کنند و اشتیاق بیشتری برای ابزار اطراف خود داشته باشند.

از دیگر اسباب بازی مناسب کودک یک ساله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دفتر نقاشی
 • مکعب هوش
 • پازل های ساده
 • کتاب‌های کودکانه

نکات مهم در هنگام خرید اسباب بازی مناسب کودک یک ساله

نکات مهم در هنگام خرید اسباب بازی مناسب کودک یک ساله

زمانی که درزمینهٔ انتخاب اسباب بازی مناسب کودک یک ساله تحقیقات لازم را انجام دادید به مهم‌ترین قسمت خواهید رسید. در هنگام خرید باید چندین فاکتور مهم را مدنظر قرار دهید. کودک شما دائماً در ارتباط با اسباب بازی های خود است. ابزارهای سرگرم کننده باید متناسب با سن آنها باشد و همین‌طور از مواد باکیفیت ساخته شده باشد.

چراکه ممکن است فرزند شما اسباب بازی را در دهان قرار دهد و از این بابت مطمئن شوید که برای سلامتی او ضرری نداشته باشد. از اسباب بازی های کوچک و ریز بپرهیزید چون ممکن است کودک آن‌ها را بلع کند. سعی کنید به موارد زیر توجه لازم را داشته باشید.

 1. رده سنی مناسب
 2. بی‌خطر باشد
 3. سرگرم کننده و مشوق کودک باشد
 4. گروهی باشد برای ارتباط بهتر با دیگران
 5. فکری

کلام آخر

با توجه به توضیحاتی که در مورد اسباب بازی مناسب کودک یک ساله توضیح دادیم باید به موارد گفته شده توجه داشته باشید. اسباب بازی می‌تواند شخصیت و ماهیت کودک را شکل دهد و در آینده او تأثیرگذار باشد. اینکه شما بتوانید بهترین ابزار را برای کودک انتخاب کنید بزرگ‌ترین کمک را به او کرده‌اید.

وسایل سرگرم کننده همراه همیشگی کودک از بدو تولد می‌باشد و با انتخاب درست آنها کودک می‌تواند ارتباط خوبی با محیط پیرامون خود داشته باشد. به عبارتی کودک می‌تواند با استفاده از اسباب بازی های گروهی ارتباط خوبی با دیگر بچه‌ها برقرار کند. در حقیقت انتخاب وسایل مناسب یکی از فاکتورهای مهم رشد کودک تلقی می‌شود.

4 دیدگاه در “اسباب بازی مناسب کودک یک ساله

 1. فاطمه حسین پور گفت:

  آجرک های رنگ خیلی مناسب این سنین هستند
  هم جذابن و هم رنگی

  1. ادمین محتوا گفت:

   درود
   بله همینطوره

 2. علی گفت:

  سلام
  مطالب آموزنده ای بود
  ممنونم

  1. ادمین محتوا گفت:

   درود
   ممنون از توجهتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *