اخبار, وبلاگ

خانه سازی لگو طرح فضانوردی

خانه سازی لگو طرح فضانوردی

خانه سازی لگو طرح فضانوردی منتشر شد!

شرکت اسباب بازی سازی لگو با همکاری آژانس فضایی اروپا (ESA) در حال آزمایش این است که آیا می‌توان از مواد موجود در فضا برای ساخت سرپناه برای فضانوردان روی ماه استفاده کرد یا نه. دانشمندان ESA از علاقه خود به ساخت با آجرهای لگو استفاده کرده‌اند تا سکوی پرتاب و سرپناه‌ هایی برای فضانوردان برنامه آرتمیس طراحی کنند. این تیم برای آزمایش اینکه آیا مواد فضایی می‌توانند برای ساخت سازه‌ ها استفاده شوند، آجرهایی شبیه به لگو را با گرد و غبار شهاب‌سنگ‌ها چاپ سه‌بعدی کردند. سازه‌ های واقعی روی ماه با استفاده از مواد موجود در آنجا ساخته خواهند شد.

مواد فضایی موجود روی ماه، رگولیت نامیده می‌شود، اما نمونه‌های بسیار کمی از آن روی زمین وجود دارد که از ماموریت آپولو جمع‌آوری شده‌اند. تیم ESA به سراغ یک ماده فضایی بسیار مشابه دیگر، یعنی شهاب‌سنگ‌ها رفت که آن‌ها را به گرد تبدیل کرده و با کمی پلی‌لاکتید و شبیه‌ساز رگولیت مخلوط کردند. آن‌ها با این مخلوط آجرهایی شبیه به لگو چاپ سه‌بعدی کردند.

شهاب‌سنگ مورد استفاده در خانه سازی لگو طرح فضانوردی، حدود ۴.۵ میلیارد سال قدمت دارد و در سال ۲۰۰۰ در شمال غربی آفریقا کشف شده است. این شهاب‌سنگ یک سنگ بریشیا (Brecciated) است که شامل عناصر مختلفی مانند دانه‌های بزرگ فلزی، ساختارهای شهاب‌سنگی و دیگر عناصر سنگی است.

خانه سازی جدید لگو

آیدن کاولی، یکی از کارشناسان علمی ESA، درباره پروژه خانه سازی لگو طرح فضانوردی گفت: “هیچ‌کس تا به حال یک سازه روی ماه نساخته است، بنابراین باید بفهمیم که نه تنها چگونه آن‌ها را بسازیم، بلکه از چه موادی برای ساخت آن‌ها استفاده کنیم، چون نمی‌توانیم هیچ ماده‌ای با خود به ماه ببریم.

تیم من و من عاشق ساخت خلاقانه هستیم و این ایده را بررسی کردیم که آیا می‌توان گرد و غبار فضایی را به شکل آجر لگو تبدیل کرد تا بتوانیم تکنیک‌های مختلف ساخت را آزمایش کنیم. نتیجه شگفت‌انگیز است و در حالی که ممکن است آجرها کمی خشن‌تر از حد معمول به نظر برسند، اما قابلیت اتصال آن‌ها همچنان کار می‌کند و به ما اجازه می‌دهد طرح‌هایمان را آزمایش کنیم.”

دانيل میهان، مدیر خلاق مجموعه، درباره خانه سازی لگو طرح فضانوردی اظهار داشت: “با استفاده تیم ESA از سیستم لگو برای پیشبرد سفرهای فضایی، به کودکان نشان می‌دهیم که با لگو آسمان واقعاً حد نهایی است. ما امیدواریم که این کار کودکان را تشویق کند تا خودشان تلاش کنند سرپناه‌های فضایی بسازند.”

خانه سازی لگو طرح فضانوردی در برخی فروشگاه‌های لگو در سراسر جهان به نمایش در می‌آید تا کودکان را تشویق کند که درباره سفرهای فضایی بیشتر بدانند و به ساخت سرپناه‌های ماه خود الهام بگیرند. این آجرها از ۲۴ ژوئن تا ۲۰ سپتامبر در فروشگاه لگو در میدان لستر، لندن به نمایش گذاشته خواهند شد. این آجرها همچنین در آمریکا، کانادا، انگلستان، آلمان، فرانسه، دانمارک، اسپانیا و استرالیا و همچنین در خانه لگو در بیلوند، دانمارک نمایش داده خواهند شد.

منبع: LEGO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *